آنچه مردان باید درباره شب زفاف بدانند

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 4 تير 1396 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آنچه مردان در مورد شب زفاف باید بدانند...

شب زفاف اولین شب همبستری زوجی است که از راه صحیح شرعی با همدیگر پیمان زناشویی بسته اند.

شب زفاف از شب های بسیار مهم و مبارک در زندگی هر فردی است و به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای شب زفاف ذکر شده است.

مبارکی شب زفاف از این جهت است که در روایت آمده مومن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش را تکمیل مینماید.

در شب عروسی(شب زفاف) آداب اخلاقی و دستورهایی سازنده از امامان رسیده که رعایت آنها مایه خوشبختی است و مطمئن باشید ازدواجی موفق خواهد بود که از آغاز با رضای خدواند و آداب و رهنمودهای که بیان خواهد شد همراه باشد.

1- وضو گرفتن و پیمان بستن با خداوند

از امام باقر(ع) نقل است که فرمودند:

در شب عروسی چون عروس را به خانه ات آوردند وضو بساز و به همسرت نیز بگو که وضو گیرد و هر کدام دو رکعت نماز به جا آورید و خداوند را حمد کنید و بر پیامبر (ص) درود بفرستید و برای خوشبختی خود و سعادت فرزندانتان دعا کنید و به زنانی که به همراه عروس آمده اند بگو که آمین بگویند.

ازدواج سنتی الهی است و به امر و رضای خداوند برپا میشود . شب زفاف وقت اجابت دعاست و عروس و داماد به جای رقص،پایکوبی و کارهای غیر شرعی و لهو و لعب و سازه و نقاره باید با یاد خدا زندگی رو آغاز کنند و با سجده به درگاهش خوشبختی خود و نسل خود را از خداوند بخواهند.

2- دعا در حجله 

امام باقر(ع) در بیان آداب حجله میفرماید:

وقتی به حجله وارد شدی و نزد عروس رفتی پیشانی اورا بگیر و دعا کن و بگو:

خدایا من این خانم را از تو به امانت گرفتم و با سخنان تو او را حلال نمودم. پس اگر فرزندی از او متولد شد او را مبارک و با تقوا و از شیعیان حضرت محمد(ص) و آلش قرار ده و در او برای شیطان نصیبی قرار نده .

3- گفتن "بسم الله " هنگام همبستر شدن

احادیث سفارش شده که هنگام همبستر شدن با همسر نیز حتما "بسم الله" بگویید تا شیطان در نطفه شما شریک نشود و فرزند شما شریک شیطان نگردد و بهتر است این جمله را بگویید :

بسم الله و بالله اللهم جنبنی الشیطان و جنب الشیطان ما رزقنی 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :