سفره عقد عروس

سفره عقد عروس|تزئینات اتاق عقد:

سفره عقد هشت جزء اصلی و همیشگی داشته و بنا به سلیقه شما و طراح سفره عقد شما چند جزء فرعی نیز دارد كه هر كدام از این اجزا معانی و نمادهای خاص خودش را دارد. گردو، بادام، فندق،  نان سنگك،  نقل، اسپند،  تخم‌مرغ و البته قرآن کریم این‌‌ها یك سفره عقد به یاد‌ماندنی و شکیل را شامل می‌شود.

درخت گردو به‌ دلیل عمر طولانی كه دارد نماد افزایش طول عمر عروس خانم  و آقا داماد است. بادام و فندق هر كدام میوه‌های بهشتی هستند كه نماد تداوم نسل است. نان سنگك نشانه بركت و رزق و روزی است. اسپند برای دورشدن چشم بد از این پیوند است تا عروس و داماد از آسیب‌ها در امان باشند، نقل و شاخه نبات، شیرینی برای شروع پیوند زناشویی است، تخم‌مرغ نماد تولید و به‌اصطلاح بچه‌دار شدن است و قرآن كریم نشانه‌ای از تاكید  وصلت از سوی خداوند متعال و برای محكم‌شدن پایه‌های ازدواج است.

اگر برای انتخاب سفره عقدتان به مراكز مربوطه مراجعه می‌كنید، حتما قبل از هر چیزی نمونه كارهای‌شان را ببیند و دقیقا همان چیزی كه مدنظر دارید را انتخاب كنید، اصلا خجالت نكشید، بهتر آن است كه قبل از روز برگزاری مراسم آن كاری كه مدنظر دارید را انجام دهید تا  در روز برگزاری مراسم‌تان، خدایی نكرده توی ذوق‌تان نخورد! فقط به یاد داشته باشید که هر چه سفره عقدتان ساده تر و رویایی تر باشد، ماندگاری بهتری خواهد داشت و دیرتر کهنه و از مد افتاده می شود.

1مجموع 11 محصول

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :